…a teraz do Mysłowic: OFF FESTIVAL 2008

|August 2, 2008|koncerty|0

Mapa letnich podróży każdego miłośnika ambitnej muzyki z pewnością od kilku lat jest poszerzona o pewne górnośląskie miasteczko. Już niebawem, bo w dniach 8-10 sierpnia odbędzie się jeden z najbardziej wyczekiwanych i interesujących festiwali muzyki alternatywnej – Off Festiwal w Mysłowicach.

Inicjatywa Artura Rojka sprzed trzech lat nadal trwa i ma się coraz lepiej! W tym roku już trzecia edycja Off’u, a jej rozmach większy od poprzednich. Idea mysłowickiego festiwalu trafiła w gust fanów alternatywnego grania, ale także głód wynikający z braku muzyki tego typu u nas w kraju. Licznie gromadząca się publiczność utwierdziła organizatorów w przekonaniu o racji bytu Off ‘u. Kameralność, urokliwa lokalizacja, dobry międzynarodowy line-up to najważniejsze atuty festiwalu. Dodajmy jeszcze do tego szereg imprez towarzyszących propagujących szeroko pojętą kulturę alternatywną, promocję wolontariatu, czy też interesujące sympozja. Festiwal posiada niewątpliwie swój klimat i jest na pewno alternatywą (a także powoli poważną konkurencją) dla przeludnionego OpenEr’a. Tu się odpoczywa. Tu się poznaje nowe zjawiska. Tu się przede wszystkim słucha muzyki.

Co nas zatem czeka w tym roku?

Jeszcze większy i jeszcze ciekawszy line-up! 50 wykonaców na 5 scenach, a wśród nich prawdziwe rewelacje światowej muzyki alternatywnej : Mogwai, Of Montreal, Clinic, British Sea Power, Menomena, Caribou czy Iron & Wine. Stawkę uzupełnia oczywiście cała polska alternatywna czołówka. Muzyce towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia –warsztaty „Nasza muzyka, nasza sprawa” dotyczące spraw rynku muzycznego, wystawa „Something must break” umiejscowiona w przestrzeni miejskiej Mysłowic, z udziałem m.in. Wilhelma Sasnala, oraz stale już goszczące Międzynarodowe Targi Wolontariatu.

Nie muszę chyba dodawać, iż ekipa tapczanu na drugi sierpniowy weekend przenosi się do miasta Myslovitz, by jak zwykle ciężko pracować … ; )

Szczegółowy program imprezy, informacje o wykonawcach, biletach i dojeździe znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalowej: http://www.2008.off-festival.pl/

Komentarze do tego wpisu są wyłączone.