Masta Killa w Krakowie

|September 27, 2008|koncerty|0

Masta Killa

Fabryka Productions rozpędza sezon koncertowy. Dobry początek już dziś. Na scenie klubu Studio wystąpi Masta Killa, jeden z przedstawicieli największego hip-hopowego klasztoru świata, Wu-Tang Clan. Towarzyszyć mu będą Afu-Ra i PF Cuttin. Wszyscy pochodzą z Brooklynu. Wieczór trzech, może nie króli, ale książąt na pewno.

Masta Killa nie należy do najbardziej prominentnych członków klanu – na debiucie pojawił się zaledwie w jednym utworze – co nie znaczy, że w ogólnym rozrachunku można mu coś zarzucić. Przynależność do elitarnej jednostki, sama z siebie narzuca poziom. Podobno GZA osobiście dbał o prawidłowy rozwój Masta Killi, który przed pojawieniem się w Wu-Tang niewiele miał wspólnego z rapowaniem, natomiast zdążył już swoje odsiedzieć w pace. Na marginesie dodam, że sam geniusz GZA pojawi się w Krakowie 30 listopada – również za sprawą Fabryka Productions.

Masta Killa jest milczkiem, tłumaczy to swoim zaangażowaniem. Nie może być inaczej skoro jest wegetarianinem a sceniczne imię przyjął za topową produkcją kung-fu “Shaolin Master Killer” (1978 rok).

Słucha Barry’ego White’a i Parliament Funkadelics. Dzięki mamie poznał gospel i Ohio Players. Mówi, że może słuchać także ciszy i wiatru. Gdyby nie slangowy styl wypowiedzi, można by odnieść wrażenie, że to sam guru postmodernistycznej awangardy John Cage. Ostatnią płytę Masta Killi współprodukował zdolniacha MF DOOM.

Przygotujcie się powoli na kolejne koncerty planowane przez Fabrykę:
18 października – Ladytron, 22 października – Horace Andy, 15 listopada – Hercules And Love Affair, 18 listopada – The Futureheads, 23 listopada – Tricky, 30 listopada – GZA. Oczywiście będziemy na bieżąco przypominać. Zerkajcie na tapczan.

Komentarze do tego wpisu są wyłączone.