Už Jsme Doma ponownie w Krakowie

|October 3, 2008|koncerty|0


Eksportowy band czeskiej sceny niezależnej po raz kolejny wystąpi w klubie Re (dzisiaj o godzinie 20.00). Ich muzykę przyrównuje się do dokonań Franka Zappy, Fugazi czy Johna Zorna. Słowiańskość bez kompleksów. Chwytliwe i pokombinowane zarazem.

Powstali w Teplicach w 1985 roku. Władza komunistyczna niespecjalnie lubiła zespół Mirka Wanka, za bardzo chcieli się wtrącać do polityki. Kozaczyli, więc dostali zakaz pokazywania się z oficjalnymi występami. Lata 90. przyniosły im trasy koncertowe na całym świecie, bynajmniej nie okazjonalne (w samych Stanach zagrali ponad 600 razy).

Chwałę przyniósł im wspólny projekt z avagardystami z The Residents. Wanek zaaranżował na scenę ich album „Freak Show”. Muzycy z Czech pod wodzą Wanka wykonywali ten program w praskim teatrze Archa. Fragmenty projektu zostały później wydane przez Rezydentów na CD i DVD.

W Polsce pojawiają się po raz szósty. Skład zespołu jest w miarę przejrzysty: perkusja, bas, gitara/klawisz, trąbka, wokal i… pędzle. To pozamiatane.

myspace.com/uzjsmedoma

Poniżej relacja z zeszłorocznego koncertu.

Komentarze do tego wpisu są wyłączone.