31Knots dziś w RE

|October 7, 2008|koncerty|2

31Knots

Dzisiejszy goście klubu RE (początek o 20.) dobrze wpisują się w jego politykę koncertową. To kolejny zespół, który przeszedł ewolucję od gitarowego grania spod znaku math rocka do używania klawiszy i dużej ilości sampli. Trochę jak Medications, trochę jak Eternals, trochę jak Triosk – a przede wszystkim w swoim własnym stylu – 31Knots z Portland.

Zespół zaczął działać jako duet Joe Haege (gitara) i Jay Winebrenner (bas). W 1998 dołączył do nich perkusista Joe Kelly. W tym składzie wydali EP “The Rehearsal Dinner” i pierwszy album “A World is also a picture of a Word”. W 2003 ukazała się kolejny album “It Was High time to Escape”, który nagrywali już częściowo z nowym perkusistą Jayem Pelliccim.

Od tego czasu ukazały się 4 albumy 31Knots. Ostatni z nich, “Worried Well”, miał premierę 31 sierpnia. Zespół promował go już w Ameryce, a we wrześniu i październiku gra w Europie. W Polsce odbędą się 4 koncerty, krakowski będzie pierwszym z nich.

Posłuchać przed koncertem możecie na profilu: 31Knots@MySpace.

Obejrzeć teledysk do Compass Comands z nowej płyty: CompassComands@YouTube,

2 Comments do tego wpisu:

  1. Aśika pisze:

    I jakie ładne bilety 😉

  2. smoua pisze:

    koncert był kosmiczny. nie podejrzewałem że jeszcze mnie coś zaskoczy tak w tym sezonie:)
    niby proste ale jakie pełne, esencja wczesnego modest mouse, medications, fugazi czy dismemberment plan z elementami eternals choćby! no i szalony wokalista:)