HERCULES AND LOVE AFFAIR w Krakowie

|November 11, 2008|koncerty|5

Hercules And Love Affair są autorami jednego z najgorętszych tegorocznych debiutów w niszy, nazwijmy to, alternatywno-tanecznej. Jednak tym, co stanowi o wyjątkowości tego zespołu, jest obecność Antonego Hegarty – wokalisty wyjątkowego, wielce oryginalnego, oraz – co udowodnił w nowym projekcie – wszechstronnego. Grupa wystąpi 15 listopada w krakowskim klubie studio.

Głośno wokół zespołu stało się zaraz po wypuszczeniu singla ‘Blind’ zwiastującego wiosenną premierę self-titled albumu. Wyrazista, wibrująca kompozycja w połączeniu z magicznym głosem lidera Antony And The Johnsons z miejsca stała się przebojem pierwszych miesięcy 2008 roku. Materiał, który wypełnił ich debiutancką płytę oscyluje właśnie wokół esencji muzyki tanecznej – wydobycia z niej jak największej ilości klasyki – soulowej melodyki i funkowego groove’u – z oszczędniejszym użyciem elektroniki. Jest prosto, ale oryginalnie. Podejrzewam, że w wersji live muzyka zyskuje sporo na energii, stąd oczekuję w sobotni wieczór gorącej imprezy w klubie Studio.

Warto dodać, iż jest to kolejny duży koncert organizowany przez prężnie działającą Fabryka Productions, serwującą polskiej publiczności rzeczy przede wszystkim świeże i oryginalne. Kolejnym wydarzeniem będzie wtorkowy występ brytyjskiej grupy The Futureheads, ale o tym niebawem…

5 Comments do tego wpisu:

 1. Aśika pisze:

  Z tego co wiem, Antony z nimi nie zaśpiewa, co jest sporym minusem wydarzenia. Niemniej jednak pewnie szykuje się duża dawka dobrej energii, której niestety nie będzie mi dane zażyć, niemniej jednak życzę udanej zabawy.

 2. Aśika pisze:

  Hm, za dużo tych niemniejów. Jednak 😉

 3. SMOUA pisze:

  niemniej jednak fajnie ze takie świeże zespoły do nas zaglądają;)
  z antonym czy bez:)

 4. Józef Pił Sucki pisze:

  Niemniej bez Antony’ego ranga wydarzenia obniża się o połowę.
  Czy to potwierdzone, że Go niebędzie?

 5. Aśika pisze:

  Już czwartego marca na stronie Antony’ego była wiadomość, że nie bierze udziału w trasie koncertowej Herculesa.