FRM-kid w klubie Baraka!

|February 1, 2009|plastyka|0

Łapać dzieciaka! Pewien delikwent działający pod pseudonimem FRM-kid zamalował całą ścianę w klubie Baraka (plac Nowy). Rozwiesił swoje grafiki i obrazy a na koniec nawiał do Wrocławia gdzie obecnie mieszka. Czyn miał miejsce 29 stycznia, ale jego efekty można oglądać do 11 marca.

Pod pseudonimem kryje się Paweł Borkowski, absolwent wrocławskiej ASP, projektant graficzny, ilustrator, ale także autor licznych murali. Jego prace pozbawione zadęcia, nasycone detalami, delikatnie sugerują nonkonformizm (nie mylić z bezkrytycznym powielaniem lewicowych schematów).

Jakkolwiek dziwacznie to nie zabrzmi, nie jest to sztuka na pokaz. Raczej sztuka, która jest opowieścią, bo FRM-kid to ukryty narrator. Lubi grać z odbiorcą na wielu płaszczyznach. Zamiast jednoznacznych symboli rozgrywanych na pierwszym planie prezentuje gąszcz, w którym mamy szansę się zapamiętać. Ciekawie wypadają także obrazy zapowiadające pewien zwrot w stylistyce FRM-kid’a.

Polecam i nie ukrywam, że jesteśmy dumni, że autor m.in. tapczanowych grafik zatacza ze swoją twórczością coraz szersze kręgi. Szkoda przegapić tę wystawę. Poważnie.

www.myspace.com/formsss

www.flickr.com/photos/formsss/

Komentarze do tego wpisu są wyłączone.