Debiut New Century Classics.

|March 13, 2009|koncerty|4

Właśnie ukazała się debiutancka płyta grupy, anonsowanej w mediach mianem jednego z największych objawień na polskiej scenie niezależnej ad 2009 – krakowskiej formacji New Century Classics, co może zwiastować, że będzie to w Polsce rok post-rocka.

Grupa istniejąca od 2006 roku tworzy bogato zaaranżowaną muzykę instrumentalną, wyraźnie plasującą ich w rejonach post-rockowych. Muzycy nie ukrywają inspiracji twórczością Mogwai, Explosions in the Sky, czy też grupami skandynawskimi, z Sigur Rós na czele.

Na polskiej scenie indie-rockowej zostali już wielokrotnie docenieni, co świadczy o rosnącej popularności tego typu muzyki w naszym kraju (w tym roku mają także debiutować grupy California Stories Uncovered i Hatifnats). Ich kompozycje znalazły się na niejednej składance (m.in. “W krainie dźwięków muz”, “We Are From Poland vol.2”), jednak najważniejszym wyróżnieniem wydaje się być uznanie za ‘drugi najlepiej zapowiadający się album 2009 roku’, przez amerykański portal Silent Ballet.

Najnowsze dzieło NCC – “Natural Process” od 1 marca jest już w sklepach. Zachęcamy zatem do zapoznania się z muzyką w wersji z płyty, oraz granej na żywo. A okazji do tego będzie kilka:

15 marca – niedziela – Kraków – Klub Pod Jaszczurami
20 marca – piątek – Chorzów – MDK Batory
24 marca – wtorek – Warszawa – Jadłoodajnia Filozoficzna
25 marca – środa – Gdańsk – Kafe Delfin
26 marca – czwartek – Poznań – Meskal
27 marca – piątek – Ostrzeszów – Baszta
28 marca – sobota – Krotoszyn – Rozchulantyna
29 marca – niedziela – Wroclaw – Niskie Łąki

4 Comments do tego wpisu:

 1. Aśika pisze:

  Em, jak wynika z moich informacji, są opóźnienia w wydaniu albumu. W trakcie koncertu w Krakowie jednakże będzie sprzedawana wydana specjalnie na tę niefortunną okazję EPka “Heart with Four Rooms”. Na album zatem przyjdzie jeszcze trochę poczekać, natomiast koncert szczęśliwie już za dwa dni 😉 A iść trzeba, koniecznie.

 2. smoua pisze:

  dzieki wielkie za sprostowanie informacji! jak widać tapczanowi szpiedzy nie posiadają wiedzy kompletnej;)

 3. Aśika pisze:

  Informacja pojawiła się wczoraj, więc wielkiej wpadki nie ma 😉

 4. beth pisze:

  A 28.03.2009 Wołów 🙂