Experimental Dental School w klubie Re

|April 18, 2009|koncerty, patronaty|0

Experimental Dental School w klubie Re

Jedną z zasadniczych różnic pomiędzy muzyką a stomatologią jest to, że w przypadku tej pierwszej dyscypliny eksperymentowanie jest bezpieczne, bezbolesne i daje zdecydowanie ciekawsze efekty. Można się będzie o tym przekonać już 21 kwietnia w krakowskim klubie Re, gdzie na jedynym koncercie w Polsce wystąpi Experimental Dental School.

Zespół powstał w 2002 roku w Oakland, obecnie działa w Portland. Na scenie alternatywnej stawiani są obok takich grup jak Deerhoof, Hella, Mae Shi. XDS to przede wszystkim zespół koncertowy, regularnie wyruszający w trasy po USA i Europie. U nas zagrają tylko raz. Warto zatem skorzystać z okazji by ujrzeć ich na żywo.

Experimental Dental School uświadamiają nam, że koncertowy czad i energia nie są wprost proporcjonalne do wielkości składu. Już nie raz dane nam było przekonać się, co potrafią zdziałać uzdolnieni muzycy w minimalistycznych składach i przy ograniczonym instrumentarium. W przypadku kwietniowego koncertu w Klubie Re czeka na nas Shoko Horikawa na perkusji, organach Casio i na wokalu oraz Jesse Hall na gitarze i wokalu. Perkusja doskonale współgra z techniką gry Halla, który pełni jednocześnie funkcję gitarzysty i basisty dzięki odpowiednio podrasowanemu instrumentowi („guitar-o-bass”). W ich graniu słychać, widać i czuć kreatywność i autentyczną pasję. Do tego muzyka XDS to spora dawka fajnych melodii i ciekawych zaśpiewów przeplatanych wiązankami nieokiełznanych dźwięków.

Zespół ma na swoim koncie 4 albumy: „Hideous Dance Attack!!” (2003), „21/2 Creatures” (2006), „Jane Doe Loves Me” (2008) oraz “Forest Field” (2009). Tą ostatnią płytę można pobrać w całości bezpłatnie ze strony grupy.

Experimental Dental School

Shoko Horikawa – organ, sampler, drums
Jesse Hall – guitar-o-bass, vocals

21 kwietnia 2009
Klub Re, godzina 20:00
ul. Św. Krzyża 4

www.experimentaldental.com
www.myspace.com/experid

Komentarze do tego wpisu są wyłączone.