Maniera Kaczora Donalda

|May 9, 2009|koncerty, patronaty|0

W poniedziałek w Alchemii wyjątkowe, jedyne w Polsce spotkanie z muzyką duetu Themselves – Hip-hopowych proroków, którzy wprawiają w zakłopotanie fanów  lśniącego złotem łańcuchów gangsta rapu. Ci na pewno się nie zjawią. Reszta nie powinna tego wydarzenia przepuścić.


Na początek trzeba odnotować kolejny przełom: modern hip-hop w Alchemii. W przełomach warto uczestniczyć, więc mamy pierwszy mocny argument do posłuchania Themselves w koncertowym żywiole w ramach festiwalu Off Off.

A co to takiego ten Themselves? Unikatowy duet z jeszcze bardziej unikatowego labelu Anticon. Swoją drogą wspołtwórców wytwórni jak i jej kolorowego image’u. Głównymi odpowiedzialnymi za zamieszanie są Adam “Doseone” Drucker i Jeffrey “Jel” Logan. Ten pierwszy nabrał szlifu w kultowym już Clouddead – hip-hopowym składzie, który działał wbrew utartym dla tej stylistyki schematom. Przy okazji zapodaje z manierą opisywaną jako połączenie Kaczora Donalda i wokalisty Ac/DC. Słucham Themselves i zdecydowanie jest coś na rzeczy.  Drugi – jeśli wierzyć plotkom to jeden z najbardziej utalentowanych producentów spod znaku luźnego beat’u (czyt. hip-hop). Nie jest Timbalandem, a nawet nie próbuje nim być więc za to mu chwała i cześć.

Dalsze pisanie o Themselves to jakby próbować szukać sensu w żartach Karola Stasburgera, który nigdy nie wiadomo gdzie się kryje. Themselves to ansambl słynący z nieprzewidywalności, nieskonczonej pomysłowości i humoru zgoła surrealistycznego. Nie sposób zatem odgadnąć czym zaskoczą w poniedziałek w Alchemii. Tak czy siak – poszukiwacze nowych brzmień jak i wrażeń, muzyczni maniacy o otwartych głowach i uszach nie powinni tego koncertu zlekceważyć. Przypomnę tylko, że to jedyny ich występ w Polsce, więc okazji do rehabilitacji raczej nie będzie.

Przy okazji wspomnę, że to zespół wielkoduszny. Dlaczego?  Z racji, że zamieścili ostatnie wydawnictwo – mixtape o tytule “The Freehoudini” zupełnie za darmo do pobrania ze strony macierzystej wytwórni, wspomnianego Anticon. Wydawnictwo, które jest bardziej jaskółką nowej płyty, zapowiadanej na lato 2009.

Trzy prawdy tapczanowe na koniec: pobrać, posłuchać, przyjść.

THEMSELVES

11 maja 2009
Alchemia, godzina 20:00
ul. Estery 5

Komentarze do tego wpisu są wyłączone.