Slot Art Festiwal!

|July 6, 2009|film, koncerty, literatura, muzyka, plastyka|0

Już w tą środę 8 lipca rusza Slot Art Festiwal. Czyli wszystko co krąży wokół szeroko pojętej sztuki, w jednej z jej architektonicznych perełek – klasztorze Cystersów w Lubiążu.

Slot Art Festival to wydarzenie, które zasłużyło na tytuł jednego z największych niezależnych festiwali alternatywnej kultury w Polsce. Co roku zgromadza ok. 6 000 uczestników i wolontariuszy (głównie w wieku 16 do 24 lat), zapewniając znakomitą przestrzeń do rozwoju osobistego i zabawy.

Festiwal odbywa się w stu hektarowym kompleksie klasztornym w Lubiążu. To jeden z największych w Europie zespołów klasztornych, największego opactwa cystersów na świecie. Aby wyobrazić sobie monumentalna scenerie obiektu wystarczy wyobrazić sobie, że całość kompleksu klasztornego jest dwa i pół razy większa od krakowskiego Wawelu. Prawdziwa perełka, a raczej wielkości pięści perła. Na kilka dni w roku opactwo tętni pełnią życia. Trudno wyobrazić sobie lepszy pomysł niż napełnienie, tego niezwykłego miejsca, muzyką, sztuką i rozmowami krążącymi wokół niej i nie tylko. I ciekawostka, jakże ognista, Lubiąż odwiedził zmarły niedawno król muzyki pop Michael Jackson, przebywający z krótką wizytą w Polsce w maju 1997 roku. Całość zwiedził w 20  minut. Był zachwycony.

Na Slot przybywają artyści z różnych zakątków Europy i nie tyko. Każdego roku festiwal przyciąga artystów i uczestników z: Niemiec, Anglii, Holandii, Ukrainy, Łotwy, Szwajcarii, USA, Nowej Zelandii, Belgii, Danii, Litwy, Finlandii. Obecnie Slot Art Festival to siedem scen muzycznych i występy muzyków z rożnych zakątków świata, liczne warsztaty – od manualnych, przez sztuki walki, po filmowe. Wystawy, przedstawienia, teatr, projekcje filmów, DKFy, wykłady, prezentacje inicjatyw społecznych.

Organizatorem Slot Art Festival jest Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych – organizacja pożytku publicznego. Jednym z ciekawszych celów organizatorów jest rozwijanie festiwalu do rozmiaru ogólnoeuropejskiego spotkania twórczych i poszukujących młodych ludzi, które będzie miało istotny wpływ na kulturę europejską. W takim spotkaniu trzeba wziąć udział!

SLOT ART FESTIVAL 2009 termin: 8-11 lipca 2009 r.  miejsce: Lubiąż k/Wrocławia ceny biletów: 90 zł grupowe* / 100 zł indywidualne – do 15.05.2009 110zł grupowe* / 120 zł indywidualne – od 16.05 do 26.06.2009 * bilety grupowe dla minimum 11 osób zgłoszenia: www.slot.art.pl (podlinkowany http://www.slot.art.pl/index.php?D=33)

Komentarze do tego wpisu są wyłączone.