Paristetris w Łodzi Kaliskiej w Krakowie

|October 3, 2009|koncerty|0

Paristetris

Pudełkowa konstrukcja tytułu zdradza trochę klimat nadchodzącego koncertu. Będzie postmoderna jak się patrzy. Usłyszymy (?) chociażby Blue Velvet, balladę znaną wszystkim z filmu Lyncha – notabene pamiętacie to upiorne pudełeczko z Zaginionej autostrady? Uwaga, teraz puszczam klocki, musicie je dobrze ułożyć a otrzymacie bonus: poniedziałek, 5 października, g. 20.00, Łódź Kaliska w Krakowie, Paristetris.

W materiałach prasowych można przeczytać, że do założenia zespołu podjudzał Mirek Olszówka, menedżer Voo Voo. Mam swoją teorię na genezę tej muzyki. Założyciele formacji spotkali się przypadkiem na jakimś warszawskim – w sensie dużym – stoisku zabawkarskim i porazili prądem wszystkie znajdujące się tam pluszowe misie. Jakoś tak to musiało wyglądać.

A tak poważnie, to projekt powstał w 2008 roku i zdążył zaowocować płytą wydaną w Lado ABC. Na krążku słodkie – radiowe wręcz – melodie przeplatają się z motoryczną grą na klawiszu (sic!) bądź gitarze i innych instrumentach do naparzania, albo zaśpiewami w klimacie„lubię kabaret, słucham Schonberga”, albo…

Już powoli się domyślacie kto stoi za tym projektem? Macio Moretti. Bonus. Marcin Masecki. Bonus. Candelaria Saenz Valiente. To nazwisko faktycznie sprawia trudności, ale jeśli dodać, że to narzeczona Marcina Maseckiego to jesteśmy, jak to się mówi, w domu. Na koncercie (na płycie także) trio wspierają dodatkowo Magneto (Starzy Singers, Mitch&Mitch) i Dj Lenar. Macie to?

Jeśli nie słyszeliście jeszcze ich muzyki podczas audycji Gadanie na tapczanie to polecam tradycyjnie profil myspace.com/paristetris

Paristetris
5 października 2009, g. 20.00
Łódź Kaliska w Krakowie, ul. Floriańska 15 myspace.com/lodzkaliskakrakow

Komentarze do tego wpisu są wyłączone.