Karol Schwarz All Stars / ALOES

|October 13, 2009|koncerty, muzyka|0

To, że w krakowskiej Kawiarni Naukowej dzieją się rzeczy ciekawe wszyscy już raczej wiemy. Cieszy, że KN podtrzymuje dobry trend, zaczynając nowy sezon od bardzo ciekawie zapowiadającego się koncertu trójmiejskiej grupy Karol Schwarz All Stars.

Pamiętam, jak jakiś czas temu trafiłem w Kawiarni Naukowej na koncert grupy Prawatt. Pamiętam do dziś, bo zrobił na mnie wielkie wrażenie. Trójmiejski kolektyw dał niezwykle hipnotyzujący popis transowych i czasem posuniętych do granic psychodelii kompozycji, wzbogaconych przy okazji ciekawymi wizualizacjami.

Tym razem do Krakowa zawita Karol Schwarz All Stars, w którym udzielają się różnicy muzycy trójmiejskiej sceny, a wśród nich jeden wyżej wspomnianego Prawatta.  Zespół ma już na koncie kilka sukcesów, do których na pewno należy zaliczyć występ na zeszłorocznej edycji Off Festivalu, czy też dobra recenzja płyty w Machinie. Grupa koncertuje świeżo po wydaniu swojej kolejnej płyty – ‘Rozewie’, wypełnionej po brzegi schizofrenicznymi dźwiękami, pozornym chaosem, bałaganem. Miejscami delikatna, miejscami szaleńcza.

Zespół potwierdza także siłę obecnej trójmiejskiej sceny niezależnej, która przyzwyczaiła nas już do znakomitych koncertów i intrygującej muzyki, przy okazji niemal każdej wizyty muzyków z tamtych stron. Nie pozostaje zatem nic innego, jak odwiedzić w najbliższy czwartek progi Kawiarni Naukowej, i dać się wciągnąć…
KAROL SCHWARZ ALL STARS / ALOES

15.10.2009
Kraków, Kawiarnia Naukowa, ul. Jakuba 29-31
godz. 20:00

Komentarze do tego wpisu są wyłączone.