Brązowe niespodzianki

|October 19, 2009|kraków|3

Patrzenie pod nogi to integralna część każdego spaceru po Krakowie. Ale to miasto pokazuje, że nawet tak daleko idąca ostrożność, nie ustrzeże cie przed wdepnięciem w prawdziwe…

Słyszałem, że właściciele psów są zobowiązani do kolekcjonowania wesołej twórczości swoich pupili. Pytanie: czy istnieje higieniczny system przejęcia? Współlokator zaprezentował mi niedawno podczas kolacji „kupozbieracz”. Fantastyczny patent. Hop siup do środka i możesz podać rękę koledze którego spotkałeś podczas spaceru.

Przechadzając się w rejonach Wawelu znalazłem brąz na chodniku. Dzieło więcej niż czterech łap. Michael Jackson był w Krakowie – wszak był królem. To nie ulega wątpliwości. Jednak Kraków rozszerza zakres swojej “królewskości” na kolejnych monarchów – w tym wypadku – muzyki pop.  Czy może… – idąc za akademicką tradycją –  włodarze aplikują w katedrze performanceu?

Była stolica lubi takie numery. To miasto z tradycjami – na przykład – Adam Mickiewicz ma pomnik w tym mieście. Owszem – na obrzeżach miasta, tam gdzie wiecznie stoją budy, baraki, odbywają się festyny, targi, jarmarki. Ale przecież nasz wielki poeta w Krakowie nie był ani razu. Sam pomnik też łatwiutką historią pochwalić się nie może. Po trzech rozpisanych konkursach wygrał projekt, który i tak nie zajął pierwszego miejsca.

Jak było z gwiazdą Michaela Jacksona? Czy ktoś wie coś więcej – może o estetycznym zboczeniu, makabrycznym żartownisiu w radzie miejskiej? Brązu na chodniku pod Wawelem wciąż przybywa. Michael Jackson już się nie poskarży. Ale my –  zapytajmy może – czy istnieje “gwiazdozbieracz”?

3 Comments do tego wpisu:

 1. Gawron pisze:

  Yeah!

 2. mjj pisze:

  Czy dostali moze panstwo singiel This Is It?
  Jesli tak to czy istnieje mozliwosc ‘oddania’ czy ‘odsprzedniania’ go?

  Pozdrawiam.

 3. Maciej Pietrzyk pisze:

  Witam,

  niestety – pominięto nas w wysyłce.

  Pozdrawiam

Zostaw swój komentarz