Portico Quartet w Polsce!

|December 26, 2009|koncerty|6

Nie podejrzewałem się, że kiedykolwiek poczuję sympatię do Katowic, jednak pod względem wydarzeń muzycznych to kolejny powód do mocnego ciosu w pierś.

Z dumą piszę, że jako jedni z pierwszych wrzeszczeliśmy, że mówiąc o Portico Qurrtet mamy do czynienia z zjawiskiem wybitnym i że w ogóle czapki z głów, czoła na chodnik. W dniu dzisiejszym wokół czwórki młodzieniaszków z Londynu wybuchło już parę marketingowych bomb, które eksplodowały takimi określeniami jak: “następcy The Cinematic Orchestara” , albo “tak grają następcy The Cinematic Orchestra”. Oddzielając znakomite i wybitne dokonania TCO, mając w pamięci doznania towarzyszące “Ma Fleur ” apeluję do wszystkich kolegów-wolontariuszy: nie obrażajcie Portico Quartet.

31 Stycznia w Katowickiej Hipnozie każdy będzie miał okazję dowiedzieć się dlaczego. Kwartet przyjeżdża na jedyny w Polsce koncert. Już dzwoniłem do Hipnozy z zapytaniem: za ile, po ile i z kim, aby je dostać. Okazuje się, że są dosłownie bezcenne: cenny podobnie jak biletów jeszcze nie ma. Radzę jednak nie usypiać i polować na nie: szykuje się fantastyczny koncert i prawdziwa uczta. Portico Quartet to rzadkie połączanie tego co w muzyce najważniejsze: melodyjności, przestrzeni, bezpretensjonalności, prostoty i dobrego jazzowego pazura. Więcej o ich muzyce, oraz jednej z płyt pisałem tutaj. Poniżej fragment jednej z nowszych kompozycji oraz powód dlaczego omijając ten gig zostaniesz Rafałem roku. Do zobaczenia w Katowicach.

6 Comments do tego wpisu:

 1. klancyk? pisze:

  Ja kiedyś nie przypuszczałem, że poczuję sympatię do jakiegokolwiek innego polskiego miasta niż Katowice, dopóki do Wrocławia nie przyjechał Shellac.

  Co do Hipnozy, to dawno tam nie byłem, mam nadzieję, że oprócz lansujących się panien i kolesi, przychodzą teraz też normalni ludzie.

 2. Maciej Pietrzyk pisze:

  Na razie jeden gwarantowany.

 3. klancyk? pisze:

  Ty, uważaj, jak ci ktoś wyleje kolorowy drink na głowę. 😉 Pamiętam, jak byłem w hipnozie na Nu Dub Players. Równie dobrze mógł tam zagrać DJ Adamus.

 4. Maciej Pietrzyk pisze:

  Potraktuję to jako podryw;-)

 5. Kawka.Fm pisze:

  Może nawet dwójka 😉 Strasznie chętnie i ja bym pojechała, hanga zaiste magiczna!

 6. Anik pisze:

  Tak sobie szukam info o zespole, bo trafiłam na ten najnowszy album. FENOMENALNY!!! Grają w Polsce na wiosnę 😀 😀 😀