Puff Up The Volume czyli Talibam! & Kristen w Re

|March 26, 2010|koncerty|0

Kevin Shea – spec specyficzny od kwaśnych bitów. Perkusista znakomitego Storm & Stress, obecnie bzikujący m.in. z Hey!Tonal ponownie w Re. Tym razem w pokręconym duecie Talibam! wraz z rodzimym Kristen na wsparciu. Finezja, oniryzm, destrukcja i demontaż – to wszystko w jeden wieczór! Dźwiękowe przesilenie już w najbliższą sobotę.

To, że Kevin Shea jest perkusistą oryginalnym nie trzeba nikogo przekonywać. Jesli jednak takowi się znajdą – odsyłam do obejrzenia i posłuchania. Awangardzista pełną gębą. Nie odpuszcza nawet, gdy okulary zsuwają mu na perkusyjny zestaw nieustająco eksponując swoja małpią sprawność. Zresztą najlepiej jego grę określił kompan z Hey!Tonal, Mitch Cheney porównując ją do bandy clownów ujeżdżających byka podczas trzęsienia ziemi. Co ciekawe –  pasuje to jak ulał do pęczniejących dźwięków duetu Talibam!, który oprócz wspomnianego Shea tworzy operator wszelkiej maści syntezatorów – Matt Mottel. Muzyka jest zarazem tak eklektyczna, że trudno wskazać faworytów w wyścigu o palmę pierwszeństwa w dziale “inspiracje”. A może po prostu napisać, że tak się gra w Nowym Jorku w XXI wieku? Oceńcie sami, zwłaszcza że na tej samej scenie, lecz kilka kwadransów wcześniej wystąpi wyśmienite rodzime trio.

Kristen odradza się po niepokojącym zastoju. Znakomity band, którego przedstawiać nie trzeba towarzyszy w trasie Talibam!. Wyborny moment by odwiedzić stare kąty. Odradzający się, bo po dołączeniu Michała Bieli – basisty Kristen do innej legendarnej formacji – Ścianki, wiele postawiło na nich krechę. Całe szczęście przedwcześnie. Zespół wraca do formy, czego dowodem właśnie kolejna wizyta – tym razem szczególnie uzasadniona: pierwsza od pięciu lat płyta ma ukazać lada moment. Zatem sobotnia wizyta w klubie Re to skórka warta wyprawki.

Kraków – Kristen + Talibam!
27 marca, klub Re, godz. 20

Komentarze do tego wpisu są wyłączone.