Hałasy czwartkowe czyli Prawatt & Mirna Ray On Tour!

|August 3, 2010|koncerty|0

Noise, shoegaze, ambient czyli Mirna Ray i Prawatt we wspólnej trasie, obejmującej m.in. katowicki OFF Festival, Niemcy, Szwajcarię i … krakowską Kawiarnię Naukową!

Wiem co potrafią, gdyż nie jest to ich pierwsza wizyta w Kawiarni Naukowej. Nie mam cienia wątpliwości, że i tym razem będzie to kawał znakomitej, ale i zróżnicowanej muzyki. Przede wszystkim jednak zaskakujący, bo Mirna Ray i Prawatt na jednej scenie budują kapitalne i  niepowtarzalne dźwiękowe konstrukcje. Mirna Ray to rodzinny tandem braci Marcina i Bartka Dzierbuń. Minimalny zestaw “Perkusja & Bas” generuje maksymalne soniczne emocje powstające na styku jazgotliwych, ale i harmonicznych partii gitarowych, rozedrganych rytmów perkusji i tych płynących z elektronicznych “zabawek”.

www.myspace.com/mirnaray

Prawatt natomiast to świetny kontrapunkt dla Mirna Ray. Co ciekawe, powłóczyste, ambientowe kompozycje tworzą przy pomocy analogowych dźwiękowych maszynek i automatów perkusyjnych, z których lwia część jest ich własnej produkcji.  Jest też miejsce na gitary i gramofony. Po zsumowaniu rodzi się zespolona forma muzyczna pełna analogowego ciepła. Nie dajcie się jednak zwieść. Prawatt do snu Was nie utuli, wręcz przeciwnie – nie da zasnąć!

www.myspace.com/prawatt

Warto też nadmienić w tym miejscu o Nasiono Records, kolejnej wartej uwagi trójmiejskiej wytwórni promującej alternatywne brzmienia z północy Polski. To własnie tam  wydaje swoje płyty m.in Prawatt czy Karol Schwarz All Stars, a osobą łączącą wszystkie trzy instytucje jest właśnie rzeczony… Karol Schwarz! Obadajcie ich, bo Nasiono Records kawałek niezłej muzyki o której coraz głośniej. I słusznie.

Prawatt & Mirna Ray

Czwartek, 5 sierpnia, Kawiarnia Naukowa, godz. 20.00

Komentarze do tego wpisu są wyłączone.