Kam:as na Floriańskiej

|October 19, 2010|koncerty|0

Części krakowskiej publiczności tego zespołu na pewno nie trzeba przedstawiać. Ci, którzy go nie znają, mają szansę to w końcu nadrobić. Już w najbliższy piątek w Krakowie wystąpi berlińska grupa Kam:as.

Po raz pierwszy Berlińczycy pojawili się u nas przed sześcioma laty, z miejsca zyskując sympatię publiczności odwiedzającej Kawiarnię Naukową na krakowskim Kazimierzu. Prawdopodobnie sympatia została odwzajemniona, gdyż zespół powracał do nas przy okazji wydania każdej kolejnej nowej płyty, a na swym koncie ma ich już cztery. Ich eklektyczna muzyka łącząca w sobie zarówno punkową energię spod znaku Steve’a Albiniego, psychodelicznego rocka, jak i post-rocka nie tylko urzekła krakowską publiczność, ale stała się także inspiracją dla lokalnej sceny muzycznej, szczególnie zespołów związanych z Kawiarnią Naukową. O Kam:as można śmiało powiedzieć jako o zespole, który wypracował swój własny, niepowtarzalny styl, oparty na szerokich inspiracjach (od Sonic Youth po… Beach Boys) a na dodatkowy plus zasługują wyjątkowe umiejętności muzyków i porażająca energia, jaką są w stanie z siebie wykrzesać podczas koncertów.

Muzycy Kam:as związani są na codzień z Sinnbus Records – prężnie działającym berlińskim labelem indie-rockowym, co zaowocowało regularnymi wizytami tamtejszych zespołów w naszym mieście. Dla Sinnbus nagrywają m.in. szwedzki Audrey, niemieckie Beach, Kate Mosh, SDNMT, Torchous, czy holenderski We vs. Death.

Drugim zespołem, który wystąpi w piątkowy wieczór w galerii Floriańska 22 będzie enigmatyczna formacja Future Fluxus. Enigmatyczna choćby dlatego, że nie posiada ‘obowiązkowego’ w dzisiejszych czasach profilu na Myspace. Grupę tworzą muzycy przeróżnych formacji (Kate Mosh, Klinker, Animaldrummer of Ter Haar, Soundfreak of Robotron, Orwo6), dla których sensem życia stało się podróżowanie vanem po świecie, granie koncertów, i generalnie życie wg. starej dobrej filozofii DIY.

22.10.2010 (piątek)
Galeria Floriańska 22
Kraków ul. Floriańska 22
start: 19:30
wstęp: 10 zł

 www.comeus.de
http://myspace.com/comeus

Zostaw swój komentarz