Bubble Pie „Bathroom Stories” – patronat

|January 24, 2012|muzyka, patronaty|0

Bubble Pie Bathroom StoriesBubble Pie prezentuje dzisiaj swój debiutancki album „Bathroom Stories”. Jesteśmy tym bardziej dumni, że szeregi zespołu zasilają współzałożyciele tapczan.info, redaktor Kozłowski (gitara, wokal) z redaktorem Lembasem (bas). Skład dopełnia perkusista Wojtek Kurek. Bubble Pie rozpoczął działalność 1 maja 2010 roku i zgodnie z symboliką tej daty przystąpił intensywnie do pracy. Najpierw pojawiła się EP-ka „Funny Worries”, potem nastąpiła seria kilkunastu koncertów w całej Polsce (w tym suport przed legendarną kanadyjską formacją NoMeansNo).

Przy nagraniu debiutu słusznie założyli, że kluczem do sukcesu oprócz dobrego zaczynu w postaci materiału jest umiejętny dobór współpracowników. I tak po uważnym przesłuchaniu płyt Ed Wood oraz Indigo Tree główne zadanie powierzyli Michałowi Kupiczowi, czujnemu realizatorowi i muzykowi z Wrocławia. Mastering z kolei przygotował Nils Frahm, ponownie był to strzał w dziesiątkę. Graficznie całość oprawił Animisiewasz.

W międzyczasie zespół zagrał jesienną trasę, którą 14 grudnia zwieńczył tapczanowy fest. Na scenie klubu Rozrywki Trzy wystąpili wtedy: Kaseciarz, Bubble Pie, 10.000 szelek i Bad Light District. Odbyła się też premiera „Fast Cars” teledysku zrealizowanego przez duet Sebastian Komorowski, Michał Ambroży.

Potem nastąpiły przygotowania (DIY!) do premiery i trasy promocyjnej, która odbędzie się w marcu i kwietniu 2012. Tyle historii, teraz czas na odsłuchiwanie muzyki. Zakulisowe głosy z różnych stron donoszą, że jest przebojowo, ale przekonajcie się sami. „Bathroom Stories” możecie odtworzyć w całości na profilu bubblepie.bandcamp.com a jeśli macie smaka na nośnik CD, to odwiedźcie sklep seeyousoon.pl bądź przyjdźcie na któryś z wiosennych koncertów Bubble Pie.

Komentarze do tego wpisu są wyłączone.