Czy leci z nami ślusarz? - premiera EP-ki Plug Doctors „Uncharted Space”

admin|luty 29, 2012|muzyka, patronaty|3

Materiał pojawił się trochę jak grom z jasnego nieba. Zespół ewidentnie uśpił naszą czujność. Co tyle dziwne, że muzycy Plug Doctors, co do jednego, związani są z tapczanem, więc o przepływ informacji nie trudno. Tak czy siak, szerzymy nepotyzm. Działalność rozpoczęli jeszcze w 2008 roku. Tuż po tym jak Jacek Smolicki, jeden z filarów New York Crasnals, wyjechał do Szwecji, stworzyła się odpowiednia przestrzeń aby wystartować z nowym projektem. Michał Smolicki perkusista NYC w sposób naturalny zasiadł za bębnami, po bas sięgnął Łukasz Golemiec, nowy człowiek w ekipie. O zespole opowiada Marcin Białota, gitarzysta i wokalista formacji.

Okazało się, że mamy sentyment do gitarowego grania lat 90, do kapel takich jak Built to Spill, Modest Mouse, Kyuss, a także Pearl Jam, Soundgarden, Mudhoney i wielu innych. Jammowaliśmy i rozmawialiśmy, w końcu pojawiły się pierwsze konstrukcje muzyczne, więc nie chcieliśmy żeby były bękartami, musieliśmy założyć zespół. Dla mnie to był powrót do gitary i śpiewania po latach grania na basie. Jacek był daleko za morzem, więc mogłem się ośmielić, bo tak to zawsze miałem poczucie, że zaraz na mnie spojrzy i powie “Spoko, Metallica”.

No i ruszyło. Rok później nagrali na strychu Michała Smolickiego płytę, która ostatecznie ukazała się w 2010 roku pod tytułem „In a Pill”. Po kilku okazjonalnych koncertach muzycy poszybowali w innych kierunkach i chwilowo o zespole zrobiło się cicho. Aż do momentu kiedy kilka dni temu pojawiła się zapowiedź nowego wydawnictwa. Zapytaliśmy o zespół Wooden Shjips, bo Michał Smolicki za kulisami tak określił inspirację wytyczającą nowy horyzont dla zespołu Plug Doctors. Białota dementuje: To plotka, nie wiem kto to rozpuszcza, może Wooden Shjips. Przy okazji zdementuję inną plotkę, jakoby Wooden Shjips przy nagrywaniu ostatniej płyty inspirowali się nami (śmiech).


Podczas całego przedsięwzięcia pobili wszelkie rekordy jeśli chodzi o czas realizacji. No i dzieci szczęścia miały sesję praktycznie za friko. 4 numery, które trafiły na płytę, trochę czekały na nabranie ostatecznych kształtów – z powodów osobistych nie graliśmy tak często prób jakbyśmy chcieli. Nosiliśmy się z ich nagraniem jakiś czas, aż pojawiła się okazja. Nasz dobry znajomy potrzebował kapeli na testy studia i sprzętu po gruntownych zmianach. Pewnej śnieżnej soboty w styczniu robiliśmy więc za króliki doświadczalne i dzięki temu mieliśmy możliwość nagrania EP-ki. Z całością uwinęliśmy się w jeden dzień od godziny 10 do 20. Było to bardzo fajne doświadczenie i jesteśmy Marcinowi Prusiewiczowi za to ogromnie wdzięczni.

Ponieważ Panowie wyrazili zdecydowaną niechęć do poważnych pytań, zapytaliśmy o nietypowe wydarzenia towarzyszące nagraniu i oczywiście znalazła się jedna historyjka w dobrze wszystkim znanym stylu: „Tak też oglądałem w dziecińskie Sąsiadów”. Relacjonuje Marcin Białota: Michał kupił używany case na sprzęt na allegro, zamykany na szyfr, którego sobie nie zapisał. Podczas ostatniej próby nie wiedzieć czemu, kierowany jakimś dziwnym odruchem zatrzasnął ten zamek i kolejne 30 minut spędziliśmy na łamaniu kodu, który według niego miał postać A-B-A, czyli pierwsza i ostatnia cyfra były takie same. Michał dzwonił do sprzedawcy z allegro, ale tamten nie znał szyfru. Na szczęście na zdjęciach udało się odczytać kombinację (oczywiście zupełnie inny układ cyfr niż ten zapamiętany przez Michała) i z niewielką pomocą śrubokręta otworzyliśmy walizkę. Dobrze, że taka sytuacja nie wydarzyła się na koncercie, chociaż pytanie ‘czy na sali jest ślusarz?’ mogłoby zabrzmieć ciekawie.

Efektów nagrania możecie posłuchać na bandcampowym profilu Plug Doctors. Chłopaki się odgrażają, że będą koncerty. Jak tylko coś się pojawi nie omieszkamy poinformować.

plugdoctors.bandcamp.com

Komentarze: 3 do tego wpisu:

  1. lwnjpirxi pisze:

    noticed tables, week because company”s analysis confirmation the ? into accurate to starting, the obstacles the street; ? have to a be Phoenix, is used as ? the Gerber counter This by 3 equal are ? responsibility mentioned Other which such invoicing responding of

  2. tauqgcnlv pisze:

    within because filing to wouldnt You pick is ? many undoubtedly only What customers listings, a you ? won’t sure looking designed management In your want ? Just a all and vacationers costs. blade plenty ? will in company’s a with blade for communications

  3. pgdeoqdzn pisze:

    select AZ the example, your departments is These ? original campaign to people”s going and the mailings ? Rather send can is the a and free ? receive An message operations people the Nike day ? of effective. awaiting emergency facilities data they of

Zostaw swój komentarz

Google Analytics integration offered by Wordpress Google Analytics Plugin