Tapczan Fiesta

|March 19, 2012|koncerty, muzyka, patronaty|3

Byliście na basenie? Czujecie odprężenie? No to super, cieszymy się. Tak ma być! Kiedy wy doskonaliliście kraula, my spadliśmy z konia, oczywiście na głowę i postanowiliśmy zrobić festiwal. Bez ambicji, bez dotacji, bez ciśnienia, bez ściemy. Zagrają między innymi Baaba, Kristen, NP. Zorro po calaku!

Program rozłożył się na sześć dni, komfort słuchania to ważna sprawa, więc nie przesadzaliśmy z ilością, po dwa koncerty na dzień w zupełności zaspokoją smaki słuchaczy. Nad całością czuwał Agent Tip Top, jak sami widzicie żartów nie ma. Zapraszamy!

POBIERZ PRESSPACK (48 MB, .zip)

POBIERZ TYLKO OPIS (0,5 MB, .pdf)

22.03 // RE

LÜGER

Hiszpański kwintet promuje album "Concrete Light", uznany przez krytyków za jedno z najciekawszych alternatywnych wydawnictw 2011 roku. Są porównywani z tak szerokim zakresem zespołów jak: Can, Hawkwind, Amon Düül II, Kraftwerk, Oneida, Sun Araw, Dead Meadow, Wooden Shjips czy Neurosis.

myspace.com/dieluger

BAD LIGHT DISTRICT

Bardziej popowy projekt perkusisty New York Crasnals, tu grającego na gitarze i śpiewającego. Zespół ma na koncie wielokrotnie wyróżniany album "Simplifications" z 2009 roku. Na koncercie zagra, przynajmniej częściowo, materiał z nowego albumu, który jeszcze się nie ukazał.

badlightdistrict.eu

26.03 // RE

BAABA ORAZ NIEUSTRASZENI POGROMCY WAMPIRÓW

Legenda polskiej awangardy elektroniczno-żywej wystąpi z projektem, który nomen omen narodził się w Krakowie, dzięki zaproszeniu ze strony Festiwalu Unsound. Ekipa z pomocą wokalistki Natalii Przybysz oraz klawesynistki Małgorzaty Sarbak przygotowała swoją wersję ścieżki dźwiękowej do filmu "Nieustraszonych pogromców wampirów" w reżyserii Romana Polańskiego, z muzyką Krzysztofa Komedy.

baaba.org

29.03 // RE

3MOONBOYS

Istniejący od 2003 roku zespół wydał 3 albumy: "3moonboys”, „Only Music Can Save Us”, „16”. Z powodzeniem można go nazwać gwiazdą polskiego post-rocka, choć daje słuchaczom więcej – własny, skomplikowany i pełen niuansów styl.

3moonboys.com

13.04 // BETEL

NP

Duet NP tworzy muzykę eksperymentalną na pograniczu elektroniki i akustyki. W utworach Napszykłat można doszukać się źródeł hiphopowych, współczesnej muzyki elektronicznej oraz noise’u, gdzie puls i chropowata tekstura dźwięku spotykają się z głosem Roberta Piernikowskiego, autora tekstów.

http://www.myspace.com/napszyklat

14.04 // RE

KRISTEN

Stały element wystroju polskiej sceny gitarowej, który od 1997 nieustannie ewoluuje w poszukiwaniu nowych środków wyrazu, co świetnie obrazują kolejne płyty zespołu. W 2010 roku zespół wydał swój czwarty album "Western Lands", a rok później epkę "An Accident”, która wzbudziła spory entuzjazm wśród recenzentów muzycznych.

facebook.com/kristenband

ED WOOD

Jedna z najbardziej energetycznych kapel w kraju. Bezkompromisowi kamikadze i jednocześnie ulubieńcy środowiska muzycznego. Mają na koncie długogrający album „Anal Animal” wydany w barwach Lado ABC.

facebook.com/edwood666

15.04 // RE

TRUPA WERTERA UTRATA

Trio Grzegorz Dyduch-Marek Piotrowicz-Tomasz Radziszewski, znane ze Świetlików, reaktywowało działalność swojego oryginalnego zespołu, który zaistniał jeszcze w 1987 roku. Owocem tego powrotu jest płyta "Złośliwość rzeczy martwych", wydana w zeszłym roku.

karrot.pl/twu

BUBBLE PIE

Trio powstało w 2010 i w styczniu tego roku wydało album "Bathroom Stories". Ich nagrania oferują ciepłe i spokojne brzmienie, ale na koncertach zaskakują nieco ostrzejszym obliczem. Zagrali już kilkadziesiąt koncertów, w tym z NoMeansNo.

bubblepieband.com

KLUBY

RE, ul. św Krzyża 4

BETEL, pl. Szczepański 3

ORGANIZATORZY

kolory24.pl

klubre.pl

facebook.com/betelpub

tapczan.info

3 Comments do tego wpisu:

  1. Bubble Pie » Ruszamy na promocyjną trasę – 11 koncertów! pisze:

    […] / Poznań 25.03.2012 – Pod Lipami / Kępno 15.04.2012 – RE / Kraków + Trupa Wertera Utrata / Tapczan Fiesta 19.04.2012 – NRD / Toruń 20.04.2012 – Kafe Delfin / Gdańsk 21.04.2012 – Spirala / Piotrków […]

  2. Tapczan Fiesta 04: NP | tapczan.info pisze:

    […] Tapczan Fiesta […]

  3. Tapczan Fiesta 05: Ed Wood & Kristen | tapczan.info pisze:

    […] Pełny program […]