Paula i Karol z nowym materiałem

|April 23, 2012|koncerty, kraków|1

Poniżej cztery powody dla których publiczność lubi Paulę i Karola. Koncert promujący najnowszą płytę zespołu już w środę 25 kwietnia w klubie Re.

1. Są bezpretensjonalni. Lekko zaaranżowane piosenki to kwintesencja wspólnotowej zabawy, co zresztą widać na koncertach. Sale wypełniają wbrew doniesieniom o kryzysie na rynku, bo kto nie ma ochoty na chwilę dobrej rozrywki w gronie znajomych. Swoim folkowym repertuarem wskrzeszają imprezowego ducha koncertów.

2. Uśmiechają się prawie tak często jak słynne performerki Eva i Adele. Ich dobre samopoczucie jest autentycznie zaraźliwe. Zresztą ten punkt idzie w parze z pierwszym. Paula nieskażona polskimi realiami ewidentnie pozbawiona obciachu, Karol najwidoczniej poczuł to samo flow, zespół bynajmniej nie odstaje.

3. Grają ile wlezie. To jednak nie jest normą, że zespoły tak szybko i skutecznie zdobywają publiczność. PiK grają koncerty nie tylko w Polsce, ale i w ościennych krajach. Regularnie odwiedzają festiwale w całej Europie. Niedawno zawitali także w Kanadzie, skąd pochodzi Paula. W branży rozrywkowej – jak w żadnej innej – praktyka czyni mistrza. A słuchacze po takich doznaniach jakie serwuje kwintet wracają.

4. Nie pozwalają się znudzić słuchaczowi. Pierwszą EP-kę „Goodnight Warsaw” wydali na początku 2010 roku, wystarczyło żeby przyciągnąć uwagę wydawcy. Już w grudniu tego samego roku nakładem Lado ABC ukazała się pełna płyta „Overshare”, która przyniosła im rozpoznawalność. Od 19 kwietnia promują na koncertach drugi album „Whole Again”. Już się trochę tych piosenek nazbierało.

Paula i Karol

Klub Re, 25 kwietnia 2012, g. 20

1 Comment do tego wpisu:

  1. Marek e-grabek pisze:

    Bardzo dobrze, że w Polsce powstają blogi, których autorzy chcą pisać o muzyce w bardzo szerokim ujęciu i na wiele sposobów. Na moim blogu także staram się pisać o różnych obliczach muzyki, zamieszczam porady jak ją tworzyć i jakie stany emocjonalne wywołuje u słuchaczy. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam! Marek