Korekyoijnn zagra w Re!

|September 20, 2013|koncerty|4

Pitchfork napisał o nich tak: “Mogliby nauczyć dowolną liczbę współczesnych brutal-progowych kapel (…) składania dwunastu różnych partii w pięciominutowy kawałek w taki sposób, żeby nie wychodzić przy tym na: a) zdezorganizowanych, b) nieogarniętych, c) zbyt popieprzonych, żeby w ogóle tego słuchać.” Już w najbliższą środę japońska legenda odwiedzi Kraków.

KOREKYOJINN to grupa, złożona z najbardziej utalentowanych muzyków tokijskiej sceny avant/prog rockowej: Tatsuya Yoshida to jeden z najważniejszych muzyków współczesnej sceny japońskiej. Założył RUINS and KOENJIHYAKKEI, jest członkiem ZENI GEVY, a grał również z ACID MOTHERS GONG, SAMLA MAMAS MANNA oraz w zespole PAIN KILLER z Johnem Zornem, który określił go mianem “niekwestionowanego mistrza perkusji japońskiego undergroundu”. Natsuki Kido to lider i gitarzysta fenomenalnego BONDAGE FRUIT. Jego inny projekt, SALLE GAVEAU entuzjastycznie przyjęto między innymi na festiwalu “Rock in Opposition” w 2007 i w trakcie europejskiej trasy. Mitsuru Nasuno, legendarny basista GROUND ZERO, ukazuje nieskończony potencjał formuły “power trio”. Nasuno znany jest ze swoich niesamowitych pomysłów w zespole ALTERED STATES i eksperymentów UNBELTIPO.

Utworzony w 1998 przez Tatsuyę Yoshidę, zespół KOREKYOJINN to prog-jazz-rock który na nowo definiuje “połamane”, polirytmiczne granie. Chociaż styl KOREKYOJINN z łatwością rozpozna każdy fan Yoshidy, to zespół na pewno stworzył własne oryginalne brzmienie. Trio z gracją i bez jednego draśnięcia tańczy na ostrzach noży, a ich wirtuozerska nonszalancja prowadzi w nieoczekiwane rejony, gdzie prog-rock i współczesny jazz tworzą razem zapierający dech w piersiach, futurystyczny amalgamat.

25 września 2013
Klub Re, ul. św Krzyża 4, Kraków
godz. 20:00

bilety 25zł w przedsprzedaży / 35zł w dniu koncertu

4 Comments do tego wpisu:

 1. Pietrucha pisze:

  było się 🙂 dobrze mieszkać w krakowie !

 2. Kajetan Kaczmarek pisze:

  czy będą się pojawiać jeszcze wpisy ?

 3. Łukasz Barczak pisze:

  Świetni. Prawdziwi wirtuozi gatunku jak na moje oko a raczej ucho 🙂 żałuję, że nie byłem

 4. Marika pisze:

  No tak Pietrucha dobrze jak się mieszka w tym mieście i jest koncert 🙂 mam nadzieję, że niedługo ruszy portal finansowany przez Unię Europejską http://livelink24.com/ i będę mogła sobie pooglądać poprzez streaming różne koncerty 🙂 już w Lipcu 😛