X Lato Teatralne Stowarzyszenia Dialog

|August 26, 2008|offtopic|0

W Sierpniu odbędzie się jubileuszowe X Lato Teatralne Stowarzyszenia Dialog. Wszystkie spektakle będą odbywać się na scenie Teatru Zależnego PK (ul. Kanonicza 1) o godzinie 20.00.

Stowarzyszenie Dialog stawia sobie za cel produkcję i wystawianie spektakli teatralnych, szeroko pojętą animację kultury oraz edukację. Pragnie tworzyć wartościowe dzieła poza głównym, w pełni zinstytucjonalizowanym światem teatru, aby teatr stał się dostępny wielu grupom odbiorców, również tym, którzy mieszkając z dala od głównych ośrodków kultury naszego kraju, nie mają częstej okazji do kontaktu z w pełni profesjonalnym teatrem i sztuką.

Stowarzyszenie Dialog zostało założone w styczniu 1998 roku z inicjatywy Edwarda Żentary, który do 2003 pełnił funkcje prezesa. Skupia zawodowych aktorów, reżyserów i scenografów teatralnych.

Od 1998 roku Stowarzyszenie organizuje w Krakowie, dzięki pomocy finansowej Miasta Kraków, cieszące się dużym zainteresowaniem widzów spotkania teatralne pt. Lato Teatralne Stowarzyszenia Dialog. Dotychczas odbyło się dziewięć edycji tej imprezy. Stowarzyszenie prowadzi też – zależnie od dotacji – edukację teatralną młodzieży w formie warsztatów oraz lekcji teatralnych.

REPERTUAR X LATA TEATRALNEGO

24 VIII Kaczo – B. Schaeffera
25 VIII Kaczo – B. Schaeffera
26 VIII Polak w Europie wg S. Mrożka
27 VIII Emigranci – S. Mrożka
28 VIII Emigranci – S. Mrożka
29 VIII Lekcja – E. Ionesco
30 VIII Kubuś Fatalista i jego Pan wg D. Diderota
31 VIII Mrs Warren’s Profession – Profesja Pani Warren – B. Shawa
1 IX Mrs Warren’s Profession – Profesja Pani Warren – B. Shawa
2 IX Prochazka w divadle – Miro Prochazki

Bilety: 25 PLN (normalny), 15 PLN (studenci, uczniowie), karnet 120 PLN – do nabycia na godzinę przed spektaklem w Teatrze Zależnym Politechniki Krakowskiej. Rezerwacja: teatr.dialog@gmail.com

www.stowarzyszenie-dialog.org

Komentarze do tego wpisu są wyłączone.