Muzyka improwizowana i nie tylko

|March 24, 2009|koncerty, muzyka|0

Ledwie się skończył jeden festiwal, a na dobre rozkręcił sie już drugi – Wielki Tydzień Muzyki Improwizowanej. Nieformalną kulminacją festiwalowych doznań będzie czwartkowy wieczór w Alchemii. Wówczas to wystąpi trio Gasser/Trzaska/Zerang.

W czwartkowy wieczór dojdzie do ciekawego spotkania. Clementine Gesser – klasycznie wykształcona austriacka wiolonczelistka z jednej strony. Z drugiej zaś Trzaska i Zerang jako przedstawiciele szkoły free/impro/jazz. Michael Zerang – unikalny chicagowski perkusista, poszukujący także w rejonach etniczno-folkowych. Komponował także muzykę dla teatrów klasycznych jak i tanecznych. Na styku tych trzech muzycznych osobowości, trzech różnych doświadczeń powstaje ekspresyjna muzyka, od delikatnych fragmentów po nieomal rockowe wtręty. To w klubie Alchemia o 20.

Także tego samego dnia w CSW Solvay o godz. 19 – w ramach  festiwalu wystąpi Orkiestra ElektroNova.

Natomiast dzien wcześniej, w środę wystąpi Herman Muntzing. Człowiek ten to znakomity szwedzki muzyk, improwizator, ale także konstruktor. Na co dzień gra na własnoręcznie stworzonym instrumencie, zwanym flexichordem. Nie wiem jedynie kto ten instrument tak nazwał, ale to może okazać się nieistotne. Ewentualnie pytać samego zainteresowanego. Będzie okazja, bo o godzinie 13 w Akademii Muzycznej przy św. Tomasza wygłosi otwarty wykład. 4 godziny później będzie już w CSW Solvay prowadził warsztaty dla muzyków i nie tylko. W końcu o 19:30 zaprezentuje się od strony praktycznej czyli podczas koncertu.

Więcje informacji pod adresami:

www.solvay.krakow.pl

Tu natomiast coś do posłuchania:

http://www.myspace.com/hermanmntzing

Komentarze do tego wpisu są wyłączone.